Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017

Β2 ΟΜΙΛΟΣ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (POST GAME)

1       -       1

Την Κυριακή στο Εθνικό Στάδιο Δράμας παρακολουθήσαμε ένα αρκετά καλό παιχνίδι ανάμεσα στις 2 ομάδες.Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο με τους Μαυραετούς να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο πιέζοντας τον Ακρίτα,δημιουργώντας φάσεις στα καρέ του πετυχαίνοντας και το γκολ που τους έδωσε το προβάδισμα.Το σκηνικό άλλαξε άρδην στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ακρίτα να θυμίζει την ομάδα που μέχρι πριν από αυτό το παιχνίδι απολάμβανε την μοναξιά της κορυφής.Μπήκε ψυχωμένος,πήρε μέτρα στο γήπεδο,πίεσε τους Μαυραετούς πέτυχε την ισοφάριση σχετικά γρήγορα (στο 54') και πίεσε ακόμα παραπάνω για να πετύχει το γκολ που θα του έδινε την νίκη.Έχασε τεράστια ευκαιρία στο τέλος για να πάρει το ματς αλλά τελικώς οι 2 ομάδες έμειναν ισόπαλες.Στα αξιοσημείωτα είναι πως μπορεί να βλέπουμε την ομάδα του Δουμπέσσα τελευταία φορά με την ίδια σύνθεση καθώς κάποια παιδιά θα προωθηθούν για να στελεχώσουν την ομάδα του Καστρινού.

Λεπτό προς λεπτό

Στο 32' ΓΚΟΛ 1-0 σέντρα από αριστερά για τους Μαυραετούς η μπάλα καταλήγει μέσα στην περιοχή του Ακρίτα ο Ωρολογάς δεν απομακρύνει την μπάλα που φτάνει στον Πετρίδη και με πλασέ γράφει το 1-0.
Στο 54' ΓΚΟΛ 1-1 σέντρα από δεξιά του Μπράχια στον Σκηνίτη σπάει την μπάλα στον Προκοπίου που με πλασέ κάνει το 1-1.
Στο 93' φάουλ 2-3 μέτρα έξω και δεξιά από την περιοχή για τον Ακρίτα την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Καλαϊτζίδης στέλνει την μπάλα στην μικρή περιοχή όπου ο Ταντσίδης δεν πιάνει γεμάτη την κεφαλιά για να την στείλει στα δίχτυα η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ και χάνεται μοναδική ευκαιρία.
Καλές στιγμές για τον Δουμπέσσα είχαν και οι Κορώνης,Πετρίδης,Τσιμισκίδης που ήταν και οι διακριθέντες.
Για τον Ακρίτα καλές στιγμές είχαν οι Καλαϊτζίδης,Προκοπίου,Καρατζιάς.